ПРАТ “ЛАДИЖИНСЬКИЙ РМЗ”

Код за ЄДРПОУ: 13311061
Телефон: 0(4343) 6-47-30
e-mail: qqq@vinnitsa.com
Юридична адреса: 24321, Україна, Вінницька область, м. Ладижин, вул. Хлібозаводська, 2-А
 
Дата розміщення: 30.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Вiдкрите акцiонерне товариство "Ладижинський ремонтно - механiчний завод" засноване згiдно рiшення РВ ФДМУ по Вiнницькiй областi вiд 02.12.1996р. № 956-ПП шляхом перетворення в процесi приватизацiї Орендного пiдприємства Ладижинський ремонтно -механiчний завод, вiдповiдно до Указу Президента України "Про завдання та особливостi приватизацiї державного майна у 1996 роцi" вiд 19.03.1996р. №194 та Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України № 1099 вiд 11.09.1996р. "Про порядок перетворення в процесi приватизацiї державних, орендних пiдприємств iз змiшаною формою власностi у вiдкритi акцiонернi товариства".
29.04.2011 р. - з метою приведення дiяльностi товариства у вiдповiднiсть до вимог Закону України "Про акцiонерi товариства" змiнено найменування Вiдкритого акцiонерного товариства "ЛАДИЖИНСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНIЧНИЙ ЗАВОД" на Приватне акцiонерне товариство "ЛАДИЖИНСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНIЧНИЙ ЗАВОД" .
Злиття, подiлу, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Органiзацiйна структура товариства складається з таких структурних пiдроздiлiв:
- адмiнiстративнiй корпус;
- склад готової продукцiї;
- механiчний цех;
- дiльницi металоконструкцiй.
Дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли не створювались. Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; - середньооблiкова кiлькiсть штатних працiвникiв облiкового складу – 9 чоловiк; позаштатних працiвникiв не було; осiб, якi працюють за сумiсництвом не було; чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) – 9 осiб.
- фонд оплати працi - 173,8 тис.грн. Вiдносно попереднього року фонд оплати працi зменшився на 36,1 тис. грн. Спецiальних та обов’язкових кадрових програм на пiдприємствi немає.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; До будь-яких об’єднань пiдприємств емiтент не належить.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами емiтент не проводив.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду до Товариства не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Вiдповiдальнiсть “за органiзацiю бухгалтерського облiку та забезпечення фiксування фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених документiв, регiстрiв i звiтностi протягом встановленого термiну, але не менше трьох рокiв...”, на пiдприємствi, що перевiрялось, несе вiдповiдно до Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” керiвник, який здiйснює керiвництво пiдприємством вiдповiдно до законодавства та установчих документiв.
Керiвник та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за повноту та достовiрнiсть облiку та звiтностi. Вiдповiдальнiсть працiвникiв бухгалтерської служби за ведення бухгалтерського облiку регулюється посадовими iнструкцiями.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться бухгалтерською службою на чолi з головним бухгалтером. Дiяльнiсть працiвникiв бухгалтерiї регламентується посадовими iнструкцiями, що затвердженi на пiдприємствi. Бухгалтерська служба пiдприємства крiм вимог чинного законодавства у своїй роботi керується також “Наказом про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкову полiтику пiдприємства”, затвердженого керiвником на 2014 рiк.
Бухгалтерський облiк ПРАТ "ЛАДИЖИНСЬКИЙ РМЗ" станом на 31 грудня 2014 року, вiдповiдає вимогам Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” iз врахуванням змiн та доповнень, та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Фiнансова звiтнiсть складена вiдповiдно до вимог П(С)БО 1 “Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi” затвердженого наказом МФУ № 87 вiд 31.03.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень.
Складена фiнансова звiтнiсть за 2013 рiк ПРАТ "ЛАДИЖИНСЬКИЙ РМЗ" вiдповiдає даним синтетичного облiку, данi окремих форм звiтностi вiдповiдають один одному.
25.11.2002 року № 989.
Амортизацiя основних засобiв нараховується за прямолiнiйним методом, за яким рiчна сума амортизацiї визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання кожного об’єкта основних засобiв. При визначеннi строку корисного використання Товариством враховується очiкуване використання об’єкта пiдприємством з урахуванням його потужностi та продуктивностi. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї не амортизуються.
Облiк запасiв Пiдприємство здiйснює вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 «Запаси».
Для бухгалтерського облiку Пiдприємства запаси класифiкують на такi групи: основнi та допомiжнi матерiали, малоцiннi та швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Придбанi (отриманi) або виробленi запаси зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю.
Первiсна вартiсть запасiв визначається згiдно з П(С)БО 9 «Запаси».
Списання матерiалiв проводиться на пiдставi актiв на списання, якi пiдписанi уповноваженими особами Товариства та затвердженi в установленому порядку.
Активи, що використовуються протягом не бiльше одного року, або нормального операцiйного циклу, якщо вiн бiльше року, визнаються малоцiнними та швидкозношуваними предметами (МШП) та облiковуються Товариством на рахунку 22 «Малоцiннi та швидкозношуванi предмети».
Вiдповiдно до вимог п. 23 П(С)БО 9 «Запаси», вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, виключається зi складу активiв (списується з балансу) з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдними особами Пiдприємства протягом строку їх фактичного використання.
Вибуття матерiалiв та МШП проводилося згiдно з затвердженими актами списання матерiальних запасiв.
Пiдприємство не має довгостроковi фiнансовi iнвестицiї в акцiї, частки у статутному капiталi iнших пiдприємств.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами дiяльностi товариства є: ремонт промислових димососiв та виготовлення з/частин до с/г технiки: вали, шестернi, кронштейни, зiрочки, полувiсi, валки, шкiви, шнеки, муфти. Ця продукцiя не стандартизована, випускається одиночними партiями або по кiлька штук. Значний обсяг робiт складає ремонт запасних частин.
Досвiд показує, що реалiзацiя даної продукцiї носить сезонний характер. Найвищий рiвень реалiзацiї досягається влiтку. На експорт продукцiя не постачається. Дiяльнiсть товариства не є перспективною. Цiни на метал постiйно зростають, що негативно впливає на виробничу дiяльнiсть товариства. Новi технологiї не впроваджувались, прогнозується випуск нових видiв продукцiї.
Джерела сировини. Бiльше 90% металопрокату товариство закуповує в ТОВ «Металоцентр «Прибузький» м.Вiнниця.
За звiтний рiк цiни виросли бiльше як на 30%. В звiтному роцi, в зв'язку з вiдсутнiстю коштiв, пiдприємством не проводилися закупiвлi великих партiй металопрокату. Металопрокат придбавався невеликими партiями пiд конкретнi замовлення. Близько 40% своєї продукцiї пiдприємство реалiзує посередницьким фiрмам, що знаходяться в м. Вiнницi та Київськiй областi, 60% сiльськогосподарським акцiонерним товариствам, фермерським господарства Тростянецького (ДП ДГ "Олександрiвське", ПСГП "Савинецьке", ПСП "Кристал", ТОВ "Україна-Т", ТОВ "Ободiвка-Агро"), Крижопiльського (ПрАТ ПК "Подiлля", СТОВ "Кряж i Ко"), Бершадського (ПАТ "Птахокомбiнат "Бершадський"), Томашпiльського (ТОВ "Агрокомплекс "Зелена долина", ТОВ "Зернопродукт-Липiвка") районiв Вiнницької областi, м.Ладижин (ТОВ "АПЕКС", ДП "ЕНЗИМ", ДП "Ладижинське кар"єроуправлiння"), пiдприємства ПАТ "Миронiвський хлiбопродукт", ПрАТ "Зернопродукт МХП". Значна частина продукцiї реалiзована ТОВ "АГРО ПАРТС" м.Київ.
Останнi роки надзвичайно важка ситуацiя склалась у закупiвлi високосортного прокату для виготовлення з/частин. Це пов'язано з тим, що заводи України, якi виробляють прокат вiддають перевагу низькосортному прокату. Цiни на сировину постiйно зростають, i цiни на готову продукцiю, через низьку купiвельну спроможнiсть сiльгоспвиробникiв залишаються незмiнною, або навiть мають тенденцiї на зниження. Через цi фактори дуже важко досягти прибутковостi виробництва i реалiзацiї продукцiї. Основнi конкуренти: ПАТ "Харкiвський тракторний завод".
Основними постачальниками є:
- ПАТ "Вiнницяобленерго" (енергопостачання)
- ПАТ "Укртелеком" (послуги зв"язку)
- ТОВ "Металоцентр Прибузький" (металопрокат)
- ФОП Наук В.Є. м.Вiнниця (металопрокат)
- ТОВ "АПЕКС" (матерiали та iнструмент)
- ТОВ "АВ метал груп" м.Днiпропетровськ (металопрокат)
- ФОП Лук"ян М.Ф. (iнструмент, спецодяг).
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; В 2010 роцi придбано обладнання на суму 1946,00 грн., придбано оргтехнiку на суму 2241,60 грн.
В 2010 роцi вiдчужено активiв на суму 500,00 грн.
В 2011 роцi придбано патрон токарний на суму 4,2 тис. грн., унiверсальну шлiфовальну машину на суму 0,6 тис. грн., компресор на суму 1,1 тис.грн.
В 2011 роцi списано станок електроерозiйний на суму 14,0 грн.
В 2012 роцi придбання та вiдчуження активiв не вiдбувалось.
В 2013 роцi вiдчужено:
- прес гiдравлiчний – бал.варт. 4,7 тис.грн.,
- генератор високочастотний – 0,5 тис.грн.,
- верстат токарно-деревообробний ТТ110 – 2,1 тис.грн.
В 2013 роцi придбання активiв не вiдбувалось.
В 2014 роцi вiдчуження активiв не вiдбувалось. В 2014 роцi придбано електролiчильник ЕТ3В6Д8GJMP20 - 2,0 тис.грн.
На найближчу перспективу пiдприємство не планує значних iнвестицiй та придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, директором, афiлiйованими особами протягом звiтного року не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби товариства знаходяться за фактичною адресою товариства м. Ладижин, вул. Хлiбозаводська 2А. В оренду основнi засоби товариство не здавало, орендованi основнi засоби товариство не використовувало. Виробничi потужностi не використовуються на повну потужнiсть. Пiдприємство працює в одну змiну в зв'язку з вiдсутнiстю замовлень на продукцiю, високими цiнами на металопрокат, вiдсутнiстю квалiфiкованих кадрiв основних робочих- станочникiв.

Ступiнь зносу 73,1 %, ступiнь використання 26,9%. Обмежень на використання основних засобiв немає. Первiсна вартiсть основних засобiв 2454,3 тис.грн. Сума нарахованого зносу 1794,0 тис.грн. В 2014 роцi нараховано амортизацiї: будiвлi та споруди 39,3 тис. грн., машини та обладнання 0 тис.грн. iншi 5,2 тис. грн. Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам. За термiном користування: будiвлi та споруди - блок ремонтних цехiв введений в дiю 1984 р. Машини та обладнання придбанi та встановленi 1977-1986 р.р.
Дiяльнiсть товариства не має значного впливу на погiршення стану навколишнього середовища, тому екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв вiдсутнi.
На найближчий час пiдприємство не планує капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Iстотними проблемами, якi впливають на дiяльнiсть емiтента є:
- нестача обiгових коштiв та неможливiсть отримання кредитiв банкiв через високi вiдсотки за користування коштами;
- низька платоспроможнiсть покупцiв;
- низький попит на ливарнi роботи;
- ливарнi роботи мають велику енергоємнiсть, через це не працює обладнання та не використовуються площi ливарного вiддiлення;
- вiдсутнiсть довгострокових договорiв на поставку продукцiї;
- високi цiни на метал. Пiдприємство має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Штрафiв та конпенсацiй за порушення чинного законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Фiнансування дiяльностi емiтента здiйснюється в основному за власнi кошти. В 2014 роцi емiтент користувався послугами короткострокового кредиту «Овердрафт» В ПАТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» на поповнення обiгових коштiв. Дата виникнення - 25.06.2013 р., дата закiнчення – 25.06.2014 р., максимальний лiмiт – 36000 грн., процентна ставка за користування Овердрафтом є фiксованою та становить 21% рiчних. Борг повнiстю погашений до 25.06.2014 р.
Робочого капiталу для поточних потреб не достатньо. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв виробництва, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених, але ще не виконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду на пiдприємствi немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); В наступних роках пiдприємство планує здiйснювати заходи, направленi на розширення виробництва, реконструкцiю основних засобiв, полiпшення фiнансового стану, а саме - освоєння нових видiв робiт, залучення нових клiєнтiв. Iстотними факторами, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому, є вiдсутнiсть замовлень на продукцiю, збiльшення iнфляцiї, зростання цiн на метал, великий вiдсоток за користування кредитами банкiв, високi ставки податкiв та вiдсутнiсть квалiфiкованих кадрiв, що негативно впливає на дiяльнiсть пiдприємства.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiджень та розробок за звiтний рiк товариство не здiйснювало.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; В судових справах емiтент не задiяний.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Аналiз фiнансового стану
Джерелом визначення показникiв фiнансового стану є:
- Баланс пiдприємства Станом на 31.12.2014 р.
- Звiт про фiнансовi результати пiдприємства за 2014 р.
- Данi оперативного облiку емiтента.
- Додаткова iнформацiя.

Розрахованi показники фiнансового стану

Коефiцiєнти Орiєнтовне позитивне значення На початок звiтного перiоду На кiнець звiтного перiоду
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,25 - 0,5 0,01433 0,47150
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi 1,0-2,0 0,87261 1,14964
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,25 - 0,5 0,91711 0,88879
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом 0,5 - 1,0 0,09039 0,12513

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi характеризує негайну готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення суми грошових коштiв товариства в їх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до суми поточних зобов’язань.
Станом на кiнець року вiдповiдно з розрахунком коефiцiєнта товариство не готове негайно лiквiдувати поточнi зобов’язання.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) характеризує готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення оборотних активiв товариства до суми поточних зобов’язань товариства.
Станом на кiнець року розрахований коефiцiєнт лiквiдностi менший за нормативне значення показника, та свiдчить про те, що товариство може лiквiдувати поточнi зобов’язання.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення власних коштiв та вартостi майна товариства. Вiдсоток власних коштiв у власному майнi вказує на те, що товариство має достатнiй рiвень фiнансової стiйкостi i вiдносно незалежне вiд зовнiшнiх фiнансових джерел.
Розрахований показник на кiнець року свiдчить про стабiльний фiнансовий стан товариства.
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом характеризує спiввiдношення зобов’язань та власних коштiв товариства.
Розрахований показник на кiнець року свiдчить про те, що товариство має незначну залежнiсть вiд залучених коштiв.


Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки: за 2012 рiк непокритий збиток -1036,9 тис. грн., чистий збиток -78,0 тис. грн., за 2013 рiк непокритий збиток -1157,9 тис. грн., чистий збиток -121,0 тис. грн., за 2014 рiк непокритий збиток -1179,8 тис. грн., чистий збиток -21,9 тис. грн.